1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Житомир на выходные останется без воды - будут устанавливать новые насосы на «Водоканале»

Заместитель городского головы Сергей Кондратюк рассказал, что отключение водоснабжения в городе связано с тем, что на Водоканале установят два новых насосы и частотный преобразователь.

Эпидемическая ситуация по кори в Житомирской области ухудшается, - лабораторный центр

Согласно данным оперативной и статистической отчетности эпидемическая ситуация по кори в Житомирской области ухудшается.

На скалах под Житомиром пройдут скалолазные и альпинистские соревнования

"Мемориал Алексея Москальцова" - это соревнования по скалолазанию и технике альпинизма для спортсменов и любителей.

14
Июл
2012

10 винаходів, які скоротили відстані та змінили світ

Ми вже звикли до новин науки і не чекаємо від неї великих чудес, як це було ще 30-40 років тому. Тоді людство з жадібністю ловило кожне нове повідомлення про черговий прорив у фізиці чи хімії,
 про новий крок в освоєнні космосу. Технічний прогрес став гімном ХХ століття. Здавалося, що ще трохи і людство обов'язково стане щасливим. Але наблизили чи нас наукові досягнення до світлого майбутнього?

Підбиваючи підсумки досягнень людської цивілізації, спробуємо скласти список самих значущих відкриттів, зроблених протягом всієї її історії. Враховуючи, що каббала займається вивченням методів взаємодії людини з суспільством і природою, найбільшу увагу я приділив досягненням в області зближення між людьми. Давайте зробимо коротку екскурсію в минуле і подивимося на десять головних винаходів, що змінили світ.

1.Писемність

З незапам'ятних часів людство шукало способи передачі інформації. Первісні люди використовували підручний матеріал: певним чином складали гілки, передавали сигнали за допомогою диму багать тощо. Але прорив у розвитку людства став можливий тільки з появою букв близько 4 тисяч років до н.е.

2.Книгодрукування

Наскільки книгодрукування відповідало насущним потребам людства, показали вже перші роки після винаходу Гутенберга в середині XV століття. Поява книг сприяло більш легкої передачі інформації. Це запалило зелене світло епохи Відродження.

3.Телеграф

Аж до середини XIX століття про події і події в інших країнах люди дізнавалися з запізненням на цілі тижні, а іноді й на місяці. Єдиним засобом передачі інформації на великі відстані була пароплавна пошта. Тим часом, потреби у швидкій передачі інформації наростали. Тому винахід телеграфу було кращим відкриттям того часу. У 1832 році під час своєї подорожі до Америки Морзе створив модель телеграфу і знамениту азбуку.

4.Телефон

В кінці XIX століття людство продовжувало шукати нові способи зближення. Треба був більш досконалий, ніж телеграф, засіб, який був би доступний усім.

І після кількох років напруженої праці перший телефон Белла "заговорив". 10 березня 1876 його помічник Ватсон чітко почув на приймальні станції слова Белла: "Містер Ватсон, будь ласка, прийдіть сюди, мені потрібно з вами поговорити". Белл запатентував свій винахід, і в серпні того ж 1876 року в користуванні знаходилося вже близько 800 телефонів. Попит на них, звичайно, швидко виріс.

5.Фотографія і кіно

Не менш важливою знахідкою для цивілізації представлялася передача зображення. У 1826 р. Жозеф Ньєпс з допомогою камери-обскури отримав на металевій платівці вид з вікна своєї майстерні. А в 1837 р. Луї-Жак Манде Дагер вперше отримав знімок з порівняно високою якістю зображення.

У 1891 році невтомний винахідник Том Едісон винайшов кінетоскоп - апарат для демонстрації послідовних фотографій з ефектом руху. Цей винахід надихнуло братів Люм'єр на створення кіно. І в грудні 1895 року, в Парижі на бульварі Капуцинів відбувся перший кіносеанс. Глядачі стали свідками чуда - на білому екрані змінювали один одного реальні рухомі картинки. На маси ці картинки зробили величезний емоційний вплив.

6.Радіо

Думка винахідників не зупинилася на передачі інформації по проводах. А. С. Попов шукав новий спосіб зближення між людьми і знайшов його. У 1895р. він продемонстрував апарат бездротової телеграфії. І вже в 1899 р. італійський винахідник Марконі здійснив передачу радіосигналів через Ла-Манш, а в 1901 р. - через Атлантику. У 1904 р. англійський вчений Дж. Е.Флемінг удосконалив радіотелеграфний приймач, а в 1913 р. німець А. Мейснер створив перший радіотелефонний передавач.

7.Телебачення

Одним із самих чудових винаходів XX століття є телебачення. Як і інші складні технічні рішення, телебачення з'явилося і розвинулося завдяки зусиллям багатьох винахідників.

У 1911 р. професор Петербурзького Технологічного університету Б. Розінг вперше в світі продемонстрував зображення на скляному екрані електронно-променевої трубки.

У 1928 року винахідник Борис Грабовський знайшов спосіб передачі рухомого зображення на відстань. А в 1929 році в США Володимир Зворикін розробив Високовакуумні приймальню електронно-променеву трубку, названу їм кінескопом. Надалі вона і її модифікації використовувалися у всіх телевізорах.

8. ЕОМ і персональний комп'ютер

Поява комп'ютера підвело смисловий підсумок всім винаходам останнього століття. Він став основним засобом обробки і зберігання інформації, з можливістю її передачі на будь-які відстані. Але головне - саме комп'ютер надзвичайно розширив наші можливості для творчості.

9.Мобільний телефон

У квітні 1973 року головний інженер компанії "Моторола" Мартін Купер, зателефонувавши з першого мобільного телефону, втілив мрію людства про моментальний зв'язок без проводів. Однак на комерційну основу виробництво стільникових телефонів було поставлено тільки в 1983 р. З тих пір їх поширення пішло швидкими темпами. І сьогодні в світі експлуатується вже 3,3 млрд. стільникових телефонів. Це означає, що такі телефони є практично у половини населення планети.

10.Інтернет

Десятий винахід, що змінив світ, був найреволюційнішим. У 1989 році Бернерс-Лі запропонував фантастичний проект взаємозв'язку, нині відомий як Всесвітня павутина, що об'єднала сьогодні вже чверть населення світу (або 1,4 млрд. осіб).

Чому ж інтернет став епохальним винаходом? Інтернет зробив світ маленьким селом, де інформація поширюється "зі швидкістю звуку". Але найголовніше - інтернет немислимо скоротив відстань. За екраном монітора виникає віртуальна реальність, де наші можливості не обмежені часом і простором.

Які ж підсумки науково-технічного прогресу?

За минулі сто років життя змінилося сильніше, ніж за всі попередні століття. Протягом цього часу людство нарощувало в собі егоїстичний потенціал. Це проявилося у виникненні та зростанні все більших і більших бажань. У той час як світ техніки ставав досконаліше, наші відносини все сильніше загострювалися. Адже саме ХХ століття стало самим жорстоким і кривавим у світовій історії.

Ми досягли того, про що письменники-фантасти тільки мріяли. Але в результаті, ми прийшли до висновку, що не стали щасливішими, а весь цей світ рухається згідно якогось свого закону. І чим далі, тим швидше наше життя "обертається з небезпечними оборотами". Виросло число самогубств і депресій, кількість людей, що пристрастилися до наркотиків. Тероризм і війни потрясли цивілізацію вщент ...

А ми все частіше задаємо собі питання про мету нашого життя. Нехай в результаті наукових винаходів світ став маленьким селом, а техніка зблизила нас фізично. Чи зможемо ми тепер зблизитися духовно?

Комментарии  

+21 #6
09 Декабря 2014
Спасибі велике! У мене по історії задали винаходи писать
+18 #4
10 Сентября 2014
Класно, Дякую!!! Як раз тема реферату)))
+31 #2
20 Декабря 2012
Круто спасибі!

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

ОПЕРАТИВНО ИНФО

Прогноз погоды

Погода в Житомире
Ulti Clocks content

Курсы валют


курсы валют 22.06.2018
10 російських рублів 4.1239 -0
100 ЄВРО 3035.1130 -30
100 доларів США 2630.5365 -17